Architektura i nowoczesne budownictwo – Historia jednej z najlepszych teatrów na świecie: Teatro Colón w Buenos Aires

via CC0 Public Domain Uważany za jeden z najlepszych budynków do opery na świecie, Teatr Colón w Buenos Aires słynie na całym świecie z akustyki i wartości historycznej, prezentując włoski i francuski wpływ na kulturową architekturę w Argentynie.
Znajduje się w uprzywilejowanej lokalizacji w centrum miasta, między ulicami Cerrito, Viamonte, Tucumán i Libertad.
Zainaugurowany 25 maja 1908 r., Miał znaczący wpływ i jest uważany za jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków kraju.
przez.
Użytkownik Wikipedii: RoRo Licencjonowany pod domeną publiczną + 28 Colón działał w dwóch różnych budynkach: po raz pierwszy znajdował się przed Plaza de Mayo w latach 1857-1888, następnie został przeniesiony przed Plaza Lavalle, gdzie jedno z miast Najważniejsze stacje kolejowe.
przez.
Użytkownik Wikipedii: Chronus na licencji CC BY-SA 3.0 Włoski architekt, Francesco Tamburini, ukończył wstępne projekty obecnego teatru w 1980 roku.
Jednak po jego śmierci w 1981 roku plany zostały zmienione i rozpoczęto budowę pod jego partnerem, architektem Víctor Meano.
Cztery lata przed inauguracją teatru, Meano został zamordowany, a ukończenie projektu przejął belgijski architekt Jules Dormal.
za pośrednictwem Flickr Użytkownik: Roger Schultz CC BY 2.0 W 1989 r.
Teatr Colón został ogłoszony Historycznym zabytkiem narodowym , a w latach 2006-2010 budynek przeszedł proces intensywnej konserwacji konserwatorskiej i modernizacji technologicznej, który został przeprowadzony przez Argentyńczyka specjaliści ds.
dziedzictwa i technicy.
przez.
Wikipedia Użytkownik: HalloweenHJB Licencja na CC BY-SA 3.0 Budynek prezentuje eklektyczny styl z początków XX wieku.
Ma całkowitą powierzchnię 58 000 metrów kwadratowych.
Główny pokój ma kształt włoskiej podkowy: jego mała średnica wynosi 29,25 metra, a jej duża średnica sięga 32,65 m, a wysokość wynosi 28 metrów.
Ma pojemność 2478 miejsc siedzących i może pomieścić do 3000 osób, w tym stojących.
przez użytkownika Flickr: Roger Schultz CC BY 2.0 + 28 Pierwotnie francuski artysta Marcel Jambon namalował kopułę głównego pomieszczenia, ale jej późniejsze pogorszenie w latach trzydziestych spowodowało, że pozostawiono ją przez dziesięciolecia bez dekoracyjnego malowania.
W grudniu 1965 r.
Zatrudniono Raúla Soldi do odbudowy kopuły, która została ukończona do marca 1966 r.
Przez.
Wikipedia Użytkownik: Roberto Fiadone Licencja w domenie publicznej W centrum kopuły zawieszony jest brązowy żyrandol o łącznej wadze ponad tony i średnicy 7 metrów.
W kopule znajduje się przestrzeń, która pozwala muzykom generować różne efekty dźwiękowe.
przez.
Wikipedia Użytkownik: Loco085 Licencja na CC BY-SA 4.0 Teatr Colón posiada specjalistyczne warsztaty produkcyjne, które są w stanie przygotować wszystkie niezbędne elementy do wystawienia spektaklu, co oznacza, że większość zasłon, scenografii i kostiumów jest wykonywana w tym samym budynku .
przez użytkownika Flickr: Gobierno de la Ciudad de Buenos Aires CC BY 2.0 Dla teatru o tych cechach, jakość akustyczna jest ważną zaletą.
Jakość akustyki w Teatrze Colón wynika z wiedzy technicznej zastosowanej w formie podkowy.
Ponieważ powoduje to właściwe odbicie dźwięku, staje się komorą echa.
przez użytkownika Flickr: Beatrice Murch CC BY 2.0 Dodatkowo, architektoniczne proporcje pomieszczenia i jakość materiałów – rozmieszczenie drewna, tkaniny, zasłony i dywany – utrzymują równowagę, która przyczynia się do korzystnego kondycjonowania akustycznego.
[patrz też: bricomarche jarocin, praktiker zabrze godziny otwarcia, ile kosztuje podłączenie prądu ]

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche jarocin ile kosztuje podłączenie prądu praktiker zabrze godziny otwarcia