Architektura i nowoczesne budownictwo – Manifest „Seria 06: Znalezienie Formless” Event

Dzięki uprzejmości Storefront for Art and Architecture Storefront for Art and Architecture ma przyjemność zaprezentować Manifesto Series 06: Finding Formless curated autorstwa Juliana Rose a i Garretta Ricciardi w piątek, 23 września 2011, od 6:30 do 21:00.
Impulsy do bezkształtnych, na przemian pojmowanych jako walki o formę ucieczki jako manifestacja różnych norm i ograniczeń, są tak stare, jak sama architektura.
Ale bezkształtna jest również coraz bardziej w powietrzu dzisiaj, czy to wyraźnie jak w dyskusjach o.
Bezkształtnej.
jakość miasta, lub pośrednio mówiąc o budynkach atmosferycznych, losowych strukturach i dematerializacji (lub zwiększonej mediacji) architektury.
Niewątpliwie część jego apelu polega na tym, że bezkształtny często znajduje się na skrzyżowaniach między architekturą i innymi dziedzinami, intrygującymi momentami, kiedy architektura się rozpada i może być wpleciona w inne praktyki, od sztuki po ekologię czy inżynierię.
Niemniej jednak, forma nie została jeszcze teoretycznie rygorystycznie w architekturze.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Impreza będzie składać się z żywej inscenizacji manifestów przez grupę 10 osób składającą się z architektów, artystów, architektów krajobrazu, inżynierów, historyków, krytyków, teoretyków i innych ważnych i pojawiających się postaci zarówno w dziedzinie architektury, jak i poza nią.
Po prezentacji manifestów odbędzie się dyskusja pomiędzy prezenterami moderowanymi przez Garretta Ricciardiego i Juliana Rose a.
Uczestnikami wydarzenia są: Vito Acconci, Lucia Allais, Julie Bargmann (Studio DIRT), Yve-Alain Bois, Ed Eigen, Hal Foster, Axel Kilian, MOS (Michael Meredith i Hilary Sample) oraz Jorge Otero-Pailos.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.
[patrz też: olx police, olx pszczyna, płyta krzyżowo zbrojona ]

Powiązane tematy z artykułem: olx police olx pszczyna płyta krzyżowo zbrojona