Budownictwo wczoraj i dzis : Zwycięzcy Holcim Awards dla Afryki na Bliski Wschód

Nagroda Gold Award Holcima – autor: Diébédo Francis Kéré, Kéré Architecture, Niemcy Zwycięzcy trzeciego międzynarodowego konkursu Holcim Awards na zrównoważone projekty budowlane i wizje z Afryki na Bliskim Wschodzie zostały ogłoszone podczas ceremonii w Casablance.
Łącznie 300 000 USD zostało przyznane dziesięciu znakomitym projektom złożonym przez architektów, planistów, inżynierów i właścicieli projektów.
Zwycięskie projekty ilustrują szeroki zakres stosowania zrównoważonych podejść w budownictwie, w tym infrastrukturę szkolną, odnowę społeczności, przebudowę miast i energooszczędne projektowanie.
Więcej informacji na temat nagród po przerwie.
Nagrody Holcim Awards Gold 2011 dla Afryki na Bliski Wschód i 100 000 USD zostały przyznane Diébédo Francis Kéré z Kéré Architecture w Berlinie za projekt szkolny w Burkina Faso, który wykorzystuje jedynie energię słoneczną i wiatrową do chłodzenia sal lekcyjnych.
Prowadząc powietrze przez podziemne rury, zasadzając roślinność i stosując podwójne dachy i fasady, uzyskuje się znaczną redukcję termiczną.
Srebrna Nagroda Holcim Awards – Giovanna Claudia Rosa Romano, ARC.
– Architettura e Cooperazione, Włochy Holcim Awards Silver przeszedł do szkolnego projektu modernizacji w Palestynie, który poprawia naturalną wentylację i izolację termiczną w celu stworzenia wygodnego klimatu i oszczędności energii.
Holcim Awards Bronze został zaprezentowany centrum szkoleniowe w zakresie zrównoważonego budownictwa w Maroku, które koncentruje się na wykorzystaniu lokalnych zasobów.
Nagroda Holcim Awards Bronze – autor Anna Heringer, Niemcy Cztery nagrody z podziękowaniami zostały przyznane za projekty w Maroku, Nigerii, Afryce Południowej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Następne pokolenie.
(kategoria studencka) nagrodzone projekty znajdują się w Etiopii, Maroku i RPA.
Ceremonia rozdania nagród Holcim w Casablance była pierwszym z pięciu wydarzeń.
inni będą śledzić w Mediolanie, Buenos Aires, Waszyngtonie i Singapurze.
Szczegóły w języku angielskim i francuskim dotyczące wszystkich zwycięzców, w tym odpowiednich zespołów projektowych, zgłoszeń projektów i zdjęć są dostępne tutaj.
[więcej w: godziny otwarcia praktiker, przykładowy kosztorys budowy domu, bricomarche jarocin ]

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche jarocin godziny otwarcia praktiker przykładowy kosztorys budowy domu