Architektura 21szego wieku : Fecomércio Complex Proposal / Estúdio 41

Dzięki uprzejmości Estúdio 41 Man przekształca środowisko, przeszkadza w tworzeniu przestrzeni naturalnych, które pochłaniają codzienne czynności.
Odbywa się to poprzez prowokowanie zmian, budowanie obiektów i wprowadzanie urządzeń do środowiska naturalnego.
Interwencja ta, projekt Estúdio 41, sugeruje refleksję nad relacją między naturą i sztucznością, proponując budynki, które budują: artefakty i krajobraz, pokrycie i relief, schronienie i otwartą przestrzeń.
Zdobywcy pierwszego miejsca, ich projekt tworzy miejsce, w którym praca oznacza jakość życia, w otoczeniu obiektów rekreacyjnych, zaprojektowanych z myślą o doświadczeniu na świeżym powietrzu.
Miejsce wymiany doświadczeń, uczenia się, nauczania i spotkań.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ta propozycja jest sposobem interpretacji relacji między środowiskiem a miastem, między naturą a sztucznością.
Zakładając, że artefakty stworzone przez człowieka przekształcają krajobraz, budując lub niszcząc obiekty w przestrzeni, oznacza możliwość przekształcenia regionu, w którym wchodzi on do grupy budynków, w celu stworzenia miejsc, w których artefakty wytwarzane są przez człowieka.
budynki .
stanowią przedłużenie natury, ustanawiając w ten sposób przyjazną relację między budynkami i otwartymi przestrzeniami.
W rzeczywistości rozmiar interwencji, taki jak kompleks Fecomércio, ma moc odnawiania, prowadzenia i kwalifikowania najbliższego otoczenia.
Rozumiejąc moc tego pomysłu, proponuje się, aby większość przestrzeni zaprojektowana była do wykorzystania przez użytkowników i deweloperów, a także lokalną społeczność.
Dzięki uprzejmości Estúdio 41 Zidentyfikowali oni dwie główne kwestie związane z wdrażaniem złożonego Fecomércio RS.
Pierwszym, programowym, jest kwestia wzmocnienia tożsamości instytucjonalnej poprzez budowanie odniesienia dla regionu.
Druga kwestia, związana z terenem, oparta na postrzeganiu tego miejsca jako czegoś delikatnego i wrażliwego na kwestie środowiskowe ze względu na bliskość ekosystemów jako zlewni, podlega powodziom, problemom drenażowym powstającym w regionie.
Dzięki uprzejmości Estúdio 41 Konieczne jest zatem działanie na dwóch frontach: dzięki uprzejmości Estúdio 41 – Interpretowanie potrzeb programu jako możliwości wynalezienia miejsca.
Fecomércio.
z silną tożsamością dla miasta i społeczności lokalnej, budując w ten sposób ideę instytucji jako miejsca zgromadzeń, społeczności i socjalizacji dla jej użytkowników i pracowników, niezależnie od tego, ile nazw budynków lub instytucji jest do niej przypisanych; – – Proponowanie ochrony przestrzeni trwałości użytkowników, deweloperów i społeczności lokalnych na wyższym poziomie, idei zachowania bezpieczeństwa instytucjonalnego zamieszkującego ten sam obszar ze słabościami opisanymi powyżej.
Aby poradzić sobie z tymi problemami, sugeruje się utworzenie garażu w poziomie, w kształcie podium, na którym obsługiwane są główne budynki.
Ta fundacja, oprócz pojazdów mieszkalnych, obejmuje również pomieszczenia techniczne i usługi kompleksu, umożliwiając korzystanie z długiego pobytu, aby cieszyć się hojnym wizualnym krajobrazem regionu i proponowanymi otwartymi przestrzeniami.
Dzięki uprzejmości Estúdio 41 Pokrycie tego budynku uzyskuje krajobraz, rozciągając się na proponowany park we wschodniej części kraju.
Jest to wynalezienie nowej topografii.
ulga .
tworzenie przestrzeni do wykorzystania przez ludzi, którzy tam pracują, żyją, a także dla lokalnej społeczności.
Dzięki uprzejmości Estúdio 41 Architekci: Estúdio 41 Lokalizacja: Av.
Fernando Ferrari, s / n, Anchieta, Porto Alegre, Brazylia Zespół projektowy: Emerson José Vidigal, Eron Danilo Costin, Fabio Henrique Faria, Jo.
O Gabriel de MR Cordeiro, Dario Corr.
A Asystenci projektu Durce: Lucas Roni de Lacerda, Martin Kaufer Goic, Moacir Zancopé Młodszy konsultant: Alessandro Filla Rosanelli Rok projektu: 2011 Obszar projektu: 150.000m.
[przypisy: makro zabrze godziny otwarcia, praktiker zabrze godziny otwarcia, przykładowy kosztorys budowy domu ]

Powiązane tematy z artykułem: makro zabrze godziny otwarcia praktiker zabrze godziny otwarcia przykładowy kosztorys budowy domu