Architektura i nowoczesne budownictwo – Berkeley Art Museum i Pacific Film Archive przedstawiają projekt Dillera Scofidio + Renfro dla nowego kompleksu muzealnego

Dzięki uprzejmości Dillera Scofidio + Renfro / View z Corner of Centre i Oxford Street University w Kalifornii, Berkeley Art Museum i Pacific Film Archive (BAM / PFA) zorganizowały dzisiaj otwarty dom społeczności, aby przedstawić projekt schematyczny dla nowego obiektu publiczności .
Projekt, zaprojektowany przez renomowaną firmę Diller Scofidio + Renfro z siedzibą w Nowym Jorku (DS + R), zjednoczy przywróconą dawną drukarnię UC Berkeley przy 2120 Oxford Street o nowej strukturze.
Więcej informacji i zdjęć po przerwie.
Zlokalizowany w dzielnicy sztuki w Berkeley, nowy budynek będzie ograniczony przez Centre, Oxford i Addison Streets, a jego sąsiadami będzie The Berkeley Repertory Theatre; Teatr Aurora; Fracht i Salvage Coffeehouse, poświęcony tradycyjnej muzyce; oraz zbiór Biblioteki Bancrofta w żydowskiej sztuce i życiu Magnes.
Nowy BAM / PFA ma zostać ukończony pod koniec 2015 r.
Dzięki uprzejmości Dillera Scofidio + Renfro / View of BAM / PFA Entry from Centre Street Architektem rekordu dla nowego budynku BAM / PFA jest uznany w całym kraju San Francisco.
oparty na EHDD.
Założenia projektowe BAM / PFA rozpoczęły planowanie nowego obiektu w 1997 r., Kiedy badanie inżynieryjne ustaliło, że jego obecny budynek, na linii Bancroft Way, nie spełnia dzisiejszych norm sejsmicznych i nie może zostać zmodernizowany, aby spełnić te standardy bez eliminacji otwartej przestrzeni wymaganej na wystawę muzealną.
W 2006 roku muzeum zaangażowało firmę Toyo Ito & Associates z siedzibą w Tokio, aby zaprojektować nowy budynek na terenie uniwersyteckim w centrum miasta.
Jednak w 2009 r.
Niepewność gospodarcza wynikająca z międzynarodowej recesji skłoniła muzeum do zbadania alternatywnych rozwiązań.
Dzięki uprzejmości Dillera Scofidio + Renfro / Widok Teatru PFA z Rogu Oksfordu i ulic Addison Muzeum następnie zwołało komitet selekcyjny architektów złożony z wykładowców i administratorów uczelni oraz przedstawicieli muzeum i społeczności.
Komisja zidentyfikowała dziesięć firm krajowych i zaprosiła ich do przedłożenia kwalifikacji do projektu.
Z tej grupy wybrano trzy osoby do przeprowadzania prezentacji i uczestniczenia w rozmowach kwalifikacyjnych.
Zalecenie komitetu Dillera Scofidio + Renfro zostało zatwierdzone przez Radę Powierniczą BAM / PFA.
Projekt budowlany Projekt Dillera Scofidio + Renfro dla nowego BAM / PFA łączy w 1939 r.
Istniejącą w 1988 r.
Betonową drukarnię w stylu Art Deco, niezajętą od 2004 r., Z nową, pokrytą metalem strukturą.
Nowy projekt tworzy spójną i wizualnie interesującą przestrzeń dla sztuki, filmu, edukacji, interakcji obywatelskich i administracji.
Plany nawołują do budowy budynku przemysłowego – obecnie jednopiętrowej, skylightowej konstrukcji z trzykondygnacyjnym skrzydle administracyjnym na wschodnim krańcu – w której mieszczą się galerie i galerie wystawiennicze, trzydziesto-dwumiejscowy pokój projekcyjny, sklep muzealny, centrum edukacji, obszary edukacji K.
12, galeria społeczności i biura.
Dzięki uprzejmości Dillera Scofidio + Renfro / Widok na przestrzeń eventową i bibliotekę PFA z Oxford Street Nowa konstrukcja, rozciągająca się między rogiem Oxfordu i ulic Addison i fasady Center Street w muzeum, obejmuje 230-miejscowy teatr PFA, bibliotekę i film Centrum Studiów, specjalna przestrzeń eventowa, miejsce zbiórki, kawiarnia i tereny niepubliczne.
Obiekt jest zatem zdefiniowany przez dwa podstawowe i zintegrowane komponenty: wyobrażony na nowo starszy budynek i uzupełniającą, przyszłościową, wielofunkcyjną strukturę.
Wejście do nowego BAM / PFA będzie na Centre Street, na południowej stronie dawnego budynku drukarni, jedną przecznicę od stacji BART Downtown Berkeley.
Po północnej stronie budynku, zewnętrzny plac zapewni przyjazną przestrzeń publiczną.
Duża część nowego muzeum będzie dostępna publicznie bez opłaty wstępu, w tym lobby, galerii wielofunkcyjnej, galerii MATRIX (poświęconej wystawianiu prac przez wschodzących artystów), galerii społeczności, specjalnej przestrzeni eventowej i kawiarni.
Oczekuje się, że nowy BAM / PFA doprowadzi do uzyskania certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design, przyznanego przez US Green Building Council) srebra lub wyższego.
Dawny zakład drukarni UC Plany dotyczące przebudowy dawnej drukarni obejmują zachowanie wielu istotnych aspektów obwiedni budynku, w tym dachu balustrady i charakterystycznej elewacji.
Prace nad wnętrzami zostały zaprojektowane z wielką wrażliwością na oryginalną konstrukcję i będą zawierać obszerne wykopaliska, aby umożliwić dodatkowe pomieszczenia galeryjne i edukacyjne, a także windy i inne wymagane elementy usługowe.
Budynek zostanie również zmodyfikowany sejsmicznie.
Dzięki uprzejmości Diller Scofidio + Renfro / Aerial View of Cafe.
i wejście BAM / PFA na Center Street W połączeniu z naturalnym światłem wpuszczonym przez trzy duże okna wychodzące na północ, galerie na parterze oferują powierzchnię 10 800 stóp kwadratowych, idealnie nadającą się do oglądania sztuki.
Inne udogodnienia na parterze obejmują wspaniały hol; MATRIX Gall
[hasła pokrewne: domek drewniany całoroczny, bricomarche jarocin, godziny otwarcia praktiker ]

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche jarocin domek drewniany całoroczny godziny otwarcia praktiker