Architektura i nowoczesne budownictwo – W Defence of Emoji Building i Architecture Being Fun, czasami

Bart van Hoek To zawsze fascynujące, gdy architektura przekracza granice zawodu i staje się tematem debaty w szerszym zawodzie.
Na szczęście dzięki internetowi nie brakuje takich okazji: czy jest to klika artykułów, które znalazły klienta, który szukał nieprawdopodobnie klifowego projektu, czy forum, które nagle zdecydowało, że wygląda najbardziej nowoczesna architektura.
,.
Bieżnia trendów wirusowych zapewnia, że istnieje wiele możliwości dla laika, by zaoferować swoje dwa centy na wynik naszej pracy.
Smak lata 2017 roku to Emotikonowa fasada Attiki Architekten.
Ten gruntownie rozsądny i grzeczny budynek przyciągnął uwagę publiczną dzięki wprowadzeniu ozdobnych dodatków w kształcie emoji.
Podczas gdy większość internetu odpowiedziała sercem, nie brakuje ludzi, dla których te rzeźbione emoji są wyraźnym dowodem, że architektura, a przez to społeczeństwo, a przez to całe życie, jakie znamy, jest skazana na niepowodzenie, nigdy się nie odzyskać.
Taką opinię legitymizują artykuły takie jak ta w Przewodniku Sama Lubella, który w raporcie na temat budynku znalazł dwóch ekspertów, którzy chcieli wziąć dużą, starą, uśmiechniętą kupę na prace Attiki Architekten.
Biorąc pod uwagę rolę, jaką ci eksperci odgrywają w kierowaniu rozmową między opinią publiczną, ich argumenty rodzą analizę.
To mówi wiele o (braku) głębi naszej kultury.
Miriam Dady (@mimdady) 24 czerwca 2017 r.
Dosłownie szlochając o to, jak daleko zaszło społeczeństwo.
sam smeltzer (@ elyon113) 24 kwietnia 2017 @UsAndRufus z pewnością znak czasów końca.
Chris Bennigsen (@chris_bennigsen) 24 kwietnia 2017 Najpierw Sean Khorsandi, profesor historii architektury, twierdzi, że architektura jest poważna.
Używamy obfitych materiałów i zajmujemy ziemię.
Z tym wiąże się odpowiedzialność.
Jeśli wszystko jest żartem; zredukowany do tego jednorazowego.
Podoba mi się w tej chwili.
moda, to niebezpieczna postawa.
Lubell dodaje, że Khorsandi.
Stwierdza, że większość dyskusji na temat budynku skupiła się na emoji, a nie na dość zwyczajnym projekcie.
A więc, porozmawiajmy o tym projekcie, dobrze.
Ten dwupiętrowy kompleks, położony w Amersfoort w Holandii, charakteryzuje się prostą, surową materią i subtelnie obywatelskim masywem, który niewątpliwie zawdzięcza dług u znakomitych z Holandii.
min.
tacy jak Willem Marinus Dudok i Hendrik Petrus Berlage, czy też inni znani północnoeuropejscy proto-moderniści, tacy jak Gunnar Asplund.
.
Bart van Hoek W swojej fasadowej obróbce projekt zapożycza ze szkoły chicagowskiej w taki sposób, że duże okna, w które wyposażona jest stalowa konstrukcja, są oprawione w elementy poziome i pionowe; jednak tam, gdzie drapacze chmur w Chicago School kładły nacisk na pionowe elementy, w tym nisko zawieszonym kompleksie dominują poziome białe pasy.
Fronty witryn szklanych na parterze tworzą akceptowalny, jeśli nie przykładny, związek z czymś, co zdaje się być niedorzeczną przestrzenią publiczną.
.
Bart van Hoek Dekoracje Emoji czy nie, nie znajdziesz nikogo, kto uważa ten projekt za arcydzieło, ale nierozsądne jest stwierdzenie, że cały projekt jest jakimś złym dowcipem.
Nawet żartobliwy dodatek emotikonów służy celowi architektonicznemu: zamiast używać w całym projekcie, emoji są ograniczone do kluczowej elewacji na bardziej cywilizowanym budynku w kompleksie (tym, który jest zwieńczony tarczą zegara).
Dodatkowa uwaga poświęcona tej elewacji ustanawia hierarchię w projekcie, nadając jej spójność.
Podsumowując, architektura jest poważna, a to jest poważna architektura.
Co więcej, z ryzykiem dodania kolejnej niechcianej opinii do stosu, według mojej oceny, to właśnie zwyczajność projektu sprawia, że emoji działa.
Pojawiają się w miejscu, w którym spodziewasz się jakiegoś drobnego upiększenia, ale w budynku, w którym nigdy nie spodziewałbyś się poczuć humoru.
To przynęta, która przynosi rozkosz.
Architektura miała przyjemny przebieg.
pic.twitter.com/f9CGGS5wmD.
Scott Kerr (@scott_kerr) 17 lipca 2017 r.
Kolejną kwestią poruszoną w artykule Wired jest to, że wykorzystanie emotikonów, które w ostatnich latach stały się szybko ewolucyjne, może sprawić, że budynek będzie trochę za bardzo w 2016 roku, w roku zostało zakończone.
Może teraz jest urocze, w sensie kawaii tego słowa .
powiedziała historyk sztuki Susan Kart do Lubell, ale wyobraźcie sobie budynek, w którym używa się portretów z fryzurami w stylu lat osiemdziesiątych, tak jak ten budynek używa emoji.
Niezbyt urocza lub modna po przejściu fryzury.
Wiesz, co jeszcze jest historią architektury.
Daktyle.
A jednak przez setki lat było dość powszechną praktyką w budynkach, aby dumnie pokazywać datę ich budowy, prawdopodobnie dlatego, że projektanci nie mieli wtedy poczucia wstydu.
Można sobie tylko wyobrazić, jak wielką ulgę muszą mieć projektanci łuku Konstantyna z IV wieku
[hasła pokrewne: olx pszczyna, godziny otwarcia praktiker, drzwi wewnętrzne wymiary ]

Powiązane tematy z artykułem: drzwi wewnętrzne wymiary godziny otwarcia praktiker olx pszczyna