Budownictwo i architektura : W toku: Biblioteka Birmingham / Mecanoo architecten

Architekci Mecanoo Architekt: Mecanoo architecten Lokalizacja: Birmingham, Anglia Zdjęcia: Paul Reynolds, architekci z Mecanoo 14 września 2011 r., Radny Mike Whitby, przywódca rady miejskiej w Birmingham, położył ostatni kawałek betonu na najwyższym punkcie nowej Biblioteki Birmingham w oficjalna ceremonia zawieszenia na szczyt.
Jest to znaczący wskaźnik w budowie nowego 188,8 miliona budynków, zaprojektowanego przez architektów Mecanoo, i który ma zostać otwarty w 2013 roku.
Architekci Mecanoo Topping Out odbył się w rotundzie na szczycie budynku, który ostatecznie pomieścił Shakespeare Memorial Room, pierwotnie funkcję biblioteki wiktoriańskiej, a obecnie w Birmingham Central Library.
Sala Pamięci Szekspira będzie usytuowana obok galerii widokowej, z której roztacza się panoramiczny widok na miasto.
Topping Out obchodzono także z pierwszymi występami w amfiteatrze Biblioteki na Placu Centenarnym, z udziałem kwintetu a cappella Black Voices oraz członków zespołu z The Repertory Theatre, którzy wykonywali fragmenty z Shakespeare iz ich obecnych produkcja Toma Stopparda.
Travesties ..
.
Paul Reynolds Biblioteka w Birmingham będzie składać się z 10 poziomów, z dziewięcioma nad ziemią i niższym parterem.
Buduje się za pomocą 21 000 m.
betonu w ramie, wystarczający do wypełnienia ponad ośmiu basenów o rozmiarach olimpijskich.
Rama jest wzmocniona o 3000 ton zbrojenia stalowego, co odpowiada w przybliżeniu 35 750 przeciętnym mężczyznom z Wielkiej Brytanii.
30 000 m.
z materiału, wystarczającego do napełnienia 60 000 wanien, trzeba było wykopać z piwnicy.
Budynek będzie wyposażony w przestronne wejście i foyer z antresolą, bramą do Biblioteki i teatru Birmingham Repertory, do której nowa biblioteka będzie fizycznie połączona.
Pojawi się także nowe, elastyczne studio teatralne, niższy poziom terenu z wewnętrznymi tarasami, cztery kolejne poziomy publiczne i dwa odkryte tarasy ogrodowe.
A.
Złote pudełko.
bezpiecznego przechowywania archiwum zajmie dwa poziomy budynku, w którym będzie przechowywany międzynarodowy znaczący zbiór archiwów, fotografii i rzadkich książek miasta.
Nowa, najnowocześniejsza przestrzeń wystawiennicza po raz pierwszy otworzy publiczny dostęp do zbiorów.
Zewnętrzna część budynku, od pierwszego do ósmego piętra, zostanie owinięta skomplikowaną metalową fasadą, odbijającą tunele, kanały i wiadukty, co napędza rozwój przemysłowy Birmingham.
Oprócz Shakespeare Memorial Room i nowego wspólnego teatru studyjnego z sąsiednim Repertory Theatre, 35.000 m Birmingham.
nowa biblioteka będzie składać się z centrum nauki, biblioteki muzycznej, centrum zdrowia społeczności, multimediów, archiwów, biur, sal wystawowych i kawiarni.
.
Architekci Mecanoo Tekst dostarczony przez Mecanoo architecten.
.
Architekci Mecanoo.
Architekci Mecanoo.
Architekci Mecanoo.
Architekci Mecanoo.
Architekci Mecanoo.
Architekci Mecanoo
[więcej w: czym ocieplić poddasze, makro zabrze godziny otwarcia, kocioł gazowy kondensacyjny ]

Powiązane tematy z artykułem: czym ocieplić poddasze kocioł gazowy kondensacyjny makro zabrze godziny otwarcia