Budownictwo wczoraj i dzis : Habitat For Humanity Adopts Student House Design

Dzięki uprzejmości Yonatan Pressman i Courtney Benzon Vert House, taniego projektu domu zrównoważonego, została zatwierdzona i przyjęta przez Houston Habitat for Humanity.
Zaprojektowany przez Yonatan Pressman i Courtney Benzon, absolwent studiów architektury na Rice University, 1300 stóp kwadratowych, 3-pokojowy dom zostanie zbudowany przez studentów i absolwentów Rice na wiosnę 2012 r.
Jako Rice Centennial House, studencka inicjatywa na cześć uniwersyteckie obchody stulecia.
Projekt zostanie również dodany do portfolio projektów domowych Hala Houston Habitat dla dodatkowych buildów w przyszłości.
Więcej informacji o projekcie po przerwie.
Houston Habitat stale zmienia projekty i procesy, aby ulepszyć domy, które budują, i były bardzo otwarte na nowy projekt.
Vert House opiera się na najlepszych praktykach firmy Habitat w celu utrzymania domu na niskim poziomie, a koszty są niskie, ale proponuje nową formę dla dalszych celów zrównoważonego środowiska Habitat.
Projekt domu powstał z zastosowania prefabrykowanych wiązarów dachowych Habitat do przyspieszenia i uproszczenia konstrukcji.
Podczas gdy domy Habitatu zmierzają w kierunku tradycyjnych dachów szczytowych i dwuspadowych, Vert House odwraca wiązary do góry nogami.
Plan odwrócenia więźby dachowej był.
aha.
moment dla nas.
mówi główny projektant, Yonatan Pressman.
Pozwoliło nam to nadać domowi wyraźną obecność estetyczną i stworzyć dynamiczne przestrzenie pełne naturalnego światła.
Wewnątrz domu odwrócony kratownica dzieli plan wzdłużnie na dwie strefy.
Południowa strona domu ma standardowe 8-metrowe sufity i zawiera sypialnie i łazienki; północna strona domu wznosi się na wysokość od 8 do 16 stóp i wpuszcza światło słoneczne przez otwory okienne.
Ten wolumin hojnie mieści wspólne przestrzenie rodzinne, z otwartą kuchnią, jadalnią i wyjściem na ganek.
Perspektywa przekroju Dach odwrócony również przyczynia się do uzyskania trwałych właściwości domu.
Oprócz dziennego oświetlenia pokoju rodzinnego, sklepionego sufitu i obsługiwanych okien spiżarni naturalnie przewietrzają przestrzeń przez konwekcję.
Izolacja we wnętrzu dachu utrzymuje chłodzenie na strychu i kanałach, zwiększając sprawność klimatyzatora o około 25%.
Na zewnątrz pochyły dach optymalizuje wydajność paneli fotowoltaicznych, a jej głębokie okapy zacieniają okna i ściany, aby kontrolować przyrost ciepła słonecznego.
Orientacja domu na miejscu stwarza różnorodność przestrzeni na zewnątrz, takich jak kameralny podwórko z zacienionym patio i słonecznym podwórkiem z warzywnym ogrodem i placem zabaw.
Czy rodzina może korzystać z otaczających je zasobów naturalnych, aby cieszyć się zdrowym, zrównoważonym i docelowo niedrogim stylem życia.
mówi Benzon.
Według Jerry ego Kovaly ego, dyrektora ds.
Budownictwa w Houston Habitat, spuścizna Rice Centennial House wyjdzie poza konstrukcję tego domu.
Projekt jest bardzo znośny i podkreśla znaczenie życia rodzinnego.
Z niecierpliwością oczekujemy na ich budowę w przyszłości.
Studenci ryżu zbierają obecnie pieniądze i podpisują wolontariuszy w społeczności Rice, aby wybudować dom przez sześć sobót w marcu i kwietniu 2012 r.
Aby wziąć w nim udział, odwiedź tutaj.
[patrz też: praktiker zabrze godziny otwarcia, kocioł gazowy kondensacyjny, szerokość drzwi ]

Powiązane tematy z artykułem: kocioł gazowy kondensacyjny praktiker zabrze godziny otwarcia szerokość drzwi