Budownictwo wczoraj i dzis : Jak małe amerykańskie firmy architektoniczne czerpią zyski z chińskiego boomu gospodarczego

Znany jest fakt, że większe firmy architektoniczne pracują w Chinach od lat, a giganci, tacy jak Steven Holl Architekci i Goettsch Partners, mają dobrze znane biura satelitarne w Szanghaju.
Bez wątpienia chińska praca wypełniła pustkę pozostawioną przez mało imponującą amerykańską gospodarkę, ale dopiero w ciągu ostatniej dekady projekty te zostały rozszerzone na mniejsze firmy architektoniczne w Stanach Zjednoczonych.
Dowiedz się, jak małe amerykańskie firmy architektoniczne czerpią zyski z chińskiego boomu gospodarczego po przerwie.
Preston Scott Cohen i Zoka Zola to dwie małe firmy architektoniczne z siedzibą w USA, które niedawno przeżyły ten chiński wzrost gospodarczy.
Każdy z nich został zamówiony przez chińskich klientów, a każdy odpowiedział na program w ultranowoczesny, misterny sposób.
Należy jednak zauważyć, że kompleksowe projekty składane przez chińskich klientów są ambitne od samego początku; niejednokrotnie dążą do znaczącej architektury i całkowicie powierzają to Architektowi.
Zdjęcie Spreng Ben China zatrudnia amerykańskie firmy głównie ze względu na ich doświadczenie w budowaniu luksusowych konstrukcji; Wysokie wieżowce, ekskluzywne mieszkania i rezydencje w stylu amerykańskim są bardzo poszukiwane.
Rozkwit nowoczesnego budownictwa w Chinach wcale nie jest taki, jak kiedyś istniejący dobrobyt gospodarczy Stanów Zjednoczonych, monumentalne konstrukcje wzmacniają chińską dominację.
Amerykański architekt jest bardzo szanowany w Chinach, głównie ze względu na ich zdolności do projektowania na masową skalę, podczas przenoszenia pomysłów koncepcyjnych w rzeczywistość.
Według chińskich deweloperów, to jest to, czego na pozór brakuje chińskim architektom, a także doświadczenie z takimi projektami i dlaczego szukają amerykańskich firm dla swoich ambitnych projektów.
Fot.
Trey Ratcliff Nie można zaprzeczyć, że przeciętny amerykański architekt byłby bardzo zadowolony z pracy w Chinach; Chińczycy są nawet znani jako lepsi klienci niż ich amerykański odpowiednik.
Mniej ograniczeń w projektowaniu, a także mniej wymagający, bardziej ambitny sposób myślenia, ma amerykańskich architektów śliniących się w swoich szkicownikach.
Ten kuszący rynek pozwala architektom projektować bez ograniczeń, tworzyć poetyckie, prowokujące arcydzieła architektoniczne, poza agitacją apodyktycznego klienta lub programowych potrzeb.
To architektura dla architektury, możliwa dzięki hojnym budżetom i odważnym klientom, którzy chcą zrobić niezapomniane wrażenie.
Zdjęcie Trey Ratcliff Czy Chiny to Stany Zjednoczone.
nowa architektoniczna oaza.
W miejscu, gdzie grabież jest pozornie nieskończona, a arcydzieła architektury są cenione, może tak być.
Szybka konstrukcja, niewielka interakcja lub brak kompromisu z klientem i wspaniałe fundusze sprawiają, że Chiny stanowią idealną granicę dla nawet najmniejszej amerykańskiej firmy architektonicznej.
Wykładniczy wzrost Chin gwarantuje również popyt na tego typu projekty wielofunkcyjne; a także bodacious wyświetlania zamożności.
Fot.
Trey Ratcliff Zdjęcia: Trey Ratcliff, Spreng Ben, Jose Maria Cuellar Referencje: Lawrence W.
Cheek, Danny King, eChinacities.com
[podobne: szerokość drzwi, strefa przemarzania, schody zewnętrzne wymiary ]

Powiązane tematy z artykułem: schody zewnętrzne wymiary strefa przemarzania szerokość drzwi