Magazyn architektoniczny : Cobogós: Krótka historia i jej zastosowania

W tropikach słońce pada obficie.
Wyciekane elementy rysują cień na podłogach i ścianach, efekt, który przekształca całe środowisko dla tych, którzy widzą to z zewnątrz i wewnątrz.
Wraz ze zmieniającymi się porami roku i przez cały dzień, naturalne światło przychodzi na różne sposoby, ponieważ dodaje nowe elementy architektury.
W ciągu nocy sztuczne światło przechodzi przez małe otwory od wewnątrz na zewnątrz, tworząc rodzaj lampy miejskiej, która oddziałuje z cieniami użytkowników i mebli.
Oprócz swojej funkcji, cobogó przynosi pewien poetycki charakter każdemu projektowi architektonicznemu.
Tutaj podkreśliliśmy tę brazylijską kreację, aby krótko rzucić światło na jej historię i przedstawić kilka projektów, które przyjmują ten element.
+ 18 Grupa inżynierów – portugalski Amadeu Oliveira Coimbra, niemiecki Ernesto August Boeckmann i brazylijski Antônio de Góis – byli twórcami cobogó , elementu, który pozwala na wejście światła słonecznego i naturalnej wentylacji używanej w otworach budowlanych.
Cobogó pojawił się w latach dwudziestych, w Recife, a jego nazwa pochodzi od kombinacji pierwszej sylaby imion ich twórców.
Są one dziedzictwem kultury arabskiej, opartej na muxarabis – zbudowanym w drewnie, używanym do częściowego zamknięcia wewnętrznych środowisk.
Pomimo tego, że powstał w Recife, cobogó zostało rozpowszechnione przez Lúcio Costę w subtelnych nawiązaniach do kolonialnej architektury, stając się elementem kompozycyjnym obecnym w estetyce współczesnej brazylijskiej architektury.
Pomimo przepuszczalności wizualnej, cobogos w pewien sposób zapewniają prywatność użytkownikowi.
Wykonane z betonu i cegły na początku, zaczęto je wytwarzać również w ceramice i innych materiałach.
Poniżej przedstawiono wybrane projekty, w których zastosowano cobogó: ClassicsConjunto Residencial Prefeito Mendes de Moraes (Pedregulho) / Affonso Eduardo Reidy Dzięki uprzejmości Nabil Bonduki Eduardo Guinle Park / Lucio Costa.
Nelson Kon New York Pavillion 1939 / Lucio Costa i Oscar Niemeyer Courtesey Carlosa Eduardo Comasa, za pośrednictwem magazynu ArqTexto n.16 Rezydencja Morumbi / Oswaldo Bratke Via Segawa and Dourado, 1997.
Zdjęcie.
Chico Albuquerque Architektura brazylijskaCobogó House / Marcio Kogan * W tym przypadku jest to cały panel, który nie jest tworzony przez moduły takie jak tradycyjne brazylijskie cobogós.
Jest to jeden z pierwszych wyników uzyskanych z serii paneli modułowych Continua , stworzonych przez Erwina Hauera i opracowanych za pomocą środków cyfrowych, w tym oprogramowania CATIA, opracowanego przez Gehry Technologies.
.
Nelson Kon B + B Dom / Studio MK27 – Marcio Kogan + Renata Furlanetto + Galeria Arquitetos.
Fernando Guerra | FG + SG Casa Jardins / CR2 Arquitetura.
Fran Parente FDE Public School / FGMF Arquitetos Dzięki uprzejmości FGMF CHB Campinas F1 State School / MMBB Arquitetos.
Nelson Kon International ArchitectureLos Limoneros / Gus Wüstemann.
Restauracja Bruno Helbling Disfrutar / El Equipo Creativo.
Adri.
Goula Binh Thanh House / Vo Trong Architekci Nghia + architekci Sanuki + Nishizawa.
Hiroyuki Oki La Tallera / Frida Escobedo.
Rafael Gamo Inne elementyCasa Los Algarrobos / MasFernandez Arquitectos + Claudio Tapia.
Nico Saieh Triana Ceramic Museum / AF6 Arquitectos.
Jesús Granada Casa VA / SuperLim.o Studio.
Maíra Acayaba
[przypisy: olx police, olx czarnków, praktiker zabrze godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: olx czarnków olx police praktiker zabrze godziny otwarcia