Nowoczesna architektura : Akademia Zaawansowanych Studiów / Chyutin Architekci

Dzięki uprzejmości Chyutin Architekci Polonsky Academy of Advanced Studies w Humanities and Social Sciences, zaprojektowany przez Chyutin Architects, jest częścią kampusu Van Leer Institute w Jerozolimie.
Usytuowany na klifie wychodzącym na południe w kierunku teatru Jerozolimskiego, jego północna strona wychodzi na główny dziedziniec ogrodowy, który będzie stanowił serce kampusu w nowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Sąd ten ma dwa poziomy, z jedną kondygnacją różnicy między nimi, co umożliwia utworzenie dwóch wejść do struktury na różnych poziomach: główne wejście w pobliżu Instytutu Van Leera i wejście wtórne w pobliżu Rady Szkolnictwa Wyższego.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Niski poziomy wygląd budynku Akademii Polonsky ego wpisuje się w wymiary i charakterystykę istniejących budynków z zamkniętymi kamiennymi frontami do miasta i przeszklonymi frontami skierowanymi na otwarty wewnętrzny ogród.
Inne materiały budowlane do wykorzystania to odsłonięte betonowe i drewniane listwy.
Projekt elewacji budynku zachowuje modernistyczny charakter istniejących budynków.
Dzięki uprzejmości Chyutin Architects Projekt zawiera trzy funkcje: jego główną działalnością jest Polonsky Institute for Research, do którego dodano centralną kafeterię i centralną bibliotekę.
Jego ogólnokrajowe narzędzie podkreśla przyszłą centralność budynku na terenie kampusu.
Obok budynku znajdować się będzie zakopane audytorium, które zostanie wybudowane na późniejszym etapie.
lobby 01 Dwie górne piętra budynku przeznaczone są na działalność badawczą i obejmują pomieszczenia dla naukowców, seminariów i innych miejsc spotkań dla populacji naukowej, które są otwarte i oświetlane przez sądy wewnętrzne.
Niższy poziom badawczy stanowi główne wejście do budynku od strony Instytutu Van Leera i obejmuje galerię wystawową z widokiem na główny dziedziniec ogrodowy.
Piętro poniżej wchodzi przez niższy poziom Głównego Dworu Ogrodowego i obejmuje salę konferencyjną, salę wykładową oraz górny poziom biblioteki i kafeterii, która wychodzi na główny ogród.
lobby 02 Zbiegające się ukośne warunki topograficzne po południowej stronie budynku umożliwiają usytuowanie biblioteki zwróconej w stronę sąsiedniego ogrodu, skąd widać miasto z daleka.
Podobnie sąsiednie lobby audytoryjne również wychodzi na ogród rosnącej Tarasowej Przełęczy i widok miasta z daleka.
Otwierając lobby na część miejską, można go wykorzystać do celów zewnętrznych, niezależnie od działań Instytutu.
lobby 03 Architekci: Chyutin Architekci Lokalizacja: Jerozolima, Izrael Projektanci: Bracha Chyutin, Michael Chyutin, Jacques Dahan, Ethel Rosenhek, Joseph Perez Całkowita kondygnacja: 4 Piętro Powierzchnia: 7300 m2.
Projekt / Data ukończenia: 2013
[patrz też: bricomarche jarocin, strefa przemarzania, przykładowy kosztorys budowy domu ]

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche jarocin przykładowy kosztorys budowy domu strefa przemarzania